Son Yazılarımız
Anasayfa / Eski Diziler / Cennet Mahallesi
cenent mahallesi

Cennet Mahallesi

O bir ekran fenomeniydi : Cennet Mahallesi

Yıllar önce başlayan ve hiç bitmesin istediğimiz dizi olan Cennet Mahallesi maalesef ki ekranlara veda etmişti. Her hafta izleyicileri ekran başında toplayan Show TV klasiği dizi halen akıllarımızda. Gelin biraz eskiyi yad edelim.

Şimdi sizlerle Cennet Mahallesi oyuncuları nostaljisi yapacağız. Dizinin ana karakteri olan Sultan ailesiyle beraber çıktıkları meyhanede dansözlük yapmaktadır. Sultan’a çocukluktan beri aşık olan Ferhat’ta aynı meyhanede türkü söylemektedir. Sultan’ın annesi Pembe ise bu ilişkiye ve evlenme isteklerine kesinlikle olumsuz bakmaktadır. Çünkü kendisi zengin damattan yanadır ve zamanında Ferhat’ın babası Yunus’a aşıkken onu bohçacı Gülsüm ile basmıştır.

Diziye sonradan dahil olan Beter Ali ise sürekli olarak Ferhat ve Sultan evlensin diye çabalamaktadır. Tabi bir yandan Pembe’ye aşıktır ve rakibi Almanya’dan gelen Ethem adlı karakterdir. O çabalarken Sultan’a aşık olan mahallenin dolmuşçusu Rüstem daima sorunlar yaratma peşindedir. Bunca oyuncudan bahsetmişken Yunus’un kız kardeşi Menekşe ve kahveci kocası Muharrem’i de unutmuyoruz.

 

Gerçekten mükemmel bir diziydi desek yalan olmaz. Umarız bir gün yeniden görürüz.

Yazar Hakkında admin

Bunlara Baktın mı ?

arka sıradakiler

Arka Sıradakiler

Bir lise efsanesi : Arka Sıradakiler Lise dizileri yakın tarihte pek çok kez dikkat çekmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir